Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Tüm ilçelere basketbol sahası kurulacak”

AK Parti Grup Başkanvekili

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile yaptığı görüşmeler neticesinde Çanakkale’nin tüm ilçelerine basketbol sahası sistemi kurulması sözünü aldı. Çalışmaların başladığını belirten Turan, projenin detaylarını da açıklayarak “Çanakkale’mizin tüm ilçelerine 15 tane özel saha, 135 tane basketbol potası projesine başlıyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile yaptığı görüşmeler neticesinde Çanakkale’nin tüm ilçelerine basketbol sahası sistemi kurulması sözünü aldığını söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, çalışmaların başladığını belirterek projenin detaylarını açıkladı.

“ÇALIŞMALARA BAŞLIYORUZ”
Bülent Turan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Çanakkale’mizin neredeyse tüm ilçe ve köylerine daha önce başlattığımız proje ile futbol sahası kazandırdık. Gençlerimizi spor faaliyetlerine teşvik etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Milletvekilimiz Jülide Hanım, Belediye Başkanlarımızla ile Gençlik ve Spor Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Çanakkale’mizin tüm ilçelerine hem 15 tane voleybol ve basketbolun beraber oynanacağı sahanın, hem de 135 tane basketbol potası sözünü almıştık. Şimdi de çalışmalarına başlıyoruz.”

“TÜM GENÇLERİMİZİ SPOR YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”
“135 tane basketbol potası zemin çalışmaları uygun hale getirilerek yapılacak. Bizler her zaman Çanakkale’mizden genç ve başarılı sporcuların çıkabileceğini hayal ederek yatırımlarımıza yön veriyoruz. Gençlerimizin başarılı eğitimlerinin yanına bir branş sporu eklemeleri kendileri ve gelecekleri için önemli. Projenin şehrimize, hemşehrilerimize ve gençlerimize hayırlı olmasını dilerim. Ayrıca tüm gençlerimizi de bol bol spor yapmaya davet ediyoruz. Lisanslı sporcu sayılarımızın da artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech