Şehir içi otobüsleri kullanan bazı vatandaşlar, ‘maske’ kuralını umursamaya devam ediyorlar. Otobüslere maskeyle binenler dahi oturduklarında maskelerini çıkarıyor ve virüsü yok sayıyorlar.
Corona virüsüyle mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarındaki yolculara getirilen maske takma kuralı, hala tam olarak uygulanmıyor. Çok sayıda vatandaş, otobüse maskeyle binse dahi sonrasında maskesini çıkararak yolculuğuna öyle devam ediyor. Zira maske takmak zorunlu evet ama bu zorunluluğun ihlali durumunda ise ortada ciddi bir yaptırım bulunmuyor.
Esra Çanlı