Kordon boyunu gezmek için son günlerde sık sık vatandaşlar tarafından kullanıldığı görülen araçlar İskele Meydan’da yerlerin aldılar.
Çanakkale’de hava sıcaklıkları 30 derece dolaylarında seyir ederken, yaz artık iyice kendisini hissettirmeye başladı. Nemle beraber, özellikle öğle saatlerinde hava bir hayli bunaltıcı olurken, kentliler daha çok iş çıkışı ve akşam saatlerinde kordon boyunda vakit geçirmeye başladılar. Kaykay, bisiklet, paten, scooter ve benzeri gibi araçlarla Çanakkaleliler, kordon açıldığı günden beri alanın keyfini çıkarmaya başladılar.
Son zamanlarda çok sık bir şekilde kullanıldığı gözlenen elektrikli scooterler ise kentlilerin, bilhassa gençlerin gözdesi oldu. Herhangi bir hareket gerektirmeden, sadece
üzerinde durarak ilerleyebilen ve enerji harcamadan kullanılan elektrikli scooterların iskele meydanda kiralandıkları gözlendi. Scooterlar böyle giderse, kordonda moda haline gelecekler…
Haber Merkezi