Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Seramik ve Kent Müzesi 9 Haziran’da Kapılarını Açıyor

Koronavirüs salgını nedeni ile

Koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbirler kapsamında getirilen kısıtlamaların kaldırılmasının ardından Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi ile Kent Müzesi 9 Haziran 2020 Salı günü yeniden kapılarını açıyor.

Çanakkale Belediyesi’nin haberine göre, Koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbirler kapsamında getirilen kısıtlamaların kaldırılmasının ardından Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi ile Kent Müzesi 9 Haziran 2020 Salı günü yeniden kapılarını açıyor. Konuyla ilgili Belediye tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi:

“Salgın hastalık riski nedeni ile müzelere gerilen kısıtlamaların kaldırılmasının ardından Seramik ve Kent Müzesi, kapılarını yeniden açmak için hazırlanıyor. Müzelerde salgın hastalık riskine karşı halk sağlığını korumak amacı ile alınan tedbirlerin yanı sıra müzelerdeki sergi alanları, toplantı salonları ile tuvaletler yüksek düzey ekolojik dezenfektan ile dezenfekte edildi.”

“Salgın hastalık riskine karşı alınan önlemler kapsamında Seramik Müzesi ve Kent Müzesi 9 Haziran-31 Ağustos 2020 tarihleri arasında Pazartesi günleri hariç her gün 09.00 ile 17.30 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır. Müzelerimizi ziyaret edecek olan kentlilerimizin fiziki mesafe kuralına uymalarını ve maske takmalarını önemle rica ederiz.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech