Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 aydır kapalı olan kordon boyu için vatandaşlar kamuoyuna bir soru yönelttiler. AVM’ler açıkken, kordon boyu neden kapalı?
Koronavirüs tedbirleri kapsamında, geçtiğimiz aylarda bilindiği üzere AVM’ler kapanmışlardı. Kendi insiyatifleri ile kapılarını kapatan AVM’ler, birçok şehirde tekrar açıldılar ve kapılarında kuyruklar oluşmaya başladı.
AVM’lerin kapalı oldukları dönemde, vakit geçirilmemesi için, sosyal mesafenin ayarlanamayacağı için sahil kenarları bariyerler ile kapatılmıştı. Normalleşe adı altında bazı tedbirler gevşetilirken, AVM’lerde kapılarını açmaya başladılar. Fakat bu süreçte kordon boyuda dahil olmak üzere sahil kenarları hala kapalı pozisyonda durmaya devam ediyorlar.
Vatandaşlar tam bu noktada kamuoyuna sorular yönelttiler. Bu sorulardan ilki açık hava olan sahil kenarları, kapalı ve kalabalık AVM’lerden daha fazla risk mi taşıyor, AVM’ler açıkken, sahil kenarları hala neden kapalı?
Tunahan Ünsal