Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Hemşirelerimize müteşekkiriz”

AK Parti Çanakkale Milletvekilleri,

AK Parti Çanakkale Milletvekilleri, Çanakkale teşkilatı ile birlikte Hemşireler Günü’nde, anlamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Çanakkale ili genelinde tüm özel ve devlet hastanelerinde görev yapan hemşirelere tek tek karanfil dağıtımında bulunuldu. Bu zor günlerde canla-başla virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına biraz olsun moral verilmeye çalışıldı.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Hemşireler Günü dolayısıyla anlamlı bir çalışmaya imza attılar. Çanakkale’deki hemşireler tek tek görülerek, kendilerine karanfil takdim edildi.

“Yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik”
Konuya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Kovid-19 ile mücadele kapsamında devletimiz ilk andan itibaren önemli adımlar atarken sağlık çalışanlarımız da büyük bir özveriyle çalışıyor. Virüsün etkisini en aza indirmek için tüm kurumlarımız büyük bir gayret sarf ediyor. İyileşen hasta sayımızda artış, vaka ve vefat sayısında düşüş söz konusu. Bunda hiç kuşkusuz sağlık çalışanlarımızın payı büyük. Bizler de bu özel gün münasebetiyle, pandemiyle mücadele sürecinin kahramanlarından olan hemşirelerimize karanfil vererek bir nebze de olsa teşekkür etmek, moral vermek, yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik” ifadelerinde bulundu.

“Önce İnsan anlayışı ile hareket ediyorlar”
Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise “Koronavirüs mücadelesinde âdeta göğüs göğüse çarpışan, sağlık sektörünün en zor görevlerinden birini üstlenen, ayrım yapmaksızın “önce insan” anlayışıyla kendini insan sağlığına, iyileştirmeye ve hayat kurtarmaya adayan, özverili ve fedakâr bütün hemşirelerimizin Hemşireler Günü’nü kutlar; sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar dileklerim” dedi.

“Görevlerinden geri kalmayı düşünmediler”
İl Başkanı Naim Makas, gerçekleşen bu anlamlı etkinlik ile ilgili, “Bugünlerde bir kez daha sağlık camiamızın önemini hissettik. Salgın sürecinin başlamasıyla beraber hemşirelerimiz hastalarımıza hem şifa kaynağı hem de onların yakını oldular. Bu süreçte kendileri de salgın tehdidiyle karşı karşıya kalsalar da bir dakika bile görevlerinden geri kalmayı düşünmediler. Bizler, onların ortaya koyduğu bu cesarete karşılık bu anlamda günde yanında olduğumuzu hissettirmek istedik” ifadelerinde bulundu.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech