Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Trafik Haftası Coşkuyla Kutlandı

İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk

İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 2-8 Mayıs 2020 tarihleri arasında “Karayolları Trafik Haftası” kutlama etkinlikleri yapıldı.

“Karayolları Trafik Haftası” etkinlikleri Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerle örtüşecek şekilde icra edildi. Trafik haftası süresince “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda, Trafikte Her Yıl Daha İyiye” mottosu etkin olarak kullanıldı.

Pazartesi günü 11.00-13.00 saatleri arasında Çanakkale, Ezine, Bayramiç, Çan, Biga ve Lâpseki İlçelerinde Helikopter ile havadan trafik denetimi yapıldı. “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda”, “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” yazılı pankartlar hazırlanmış, pazar yerleri ve trafikte görünecek yerlere asılmıştır. Afiş ve Broşürler trafik timleri tarafından yol kontrollerinde sürücülere dağıtıldı.

Bilboard görselleri şehrin yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yol güzergâhlarında ışıklı reklam panolarında sergileniyor. “Trafik haftası Logosu” da yapılacak resmi yazışmalar da hafta boyunca kullanılacaktır. Sokağa çıkamayan çocuklarımız ile Sevgi evlerinde bulunan çocuklar trafik timleri tarafından evlerinde ve yurtlarında ziyaret edilmektedir. Çocukların sosyal medya uygulaması üzerinden “KARAYOLLARI TRAFİK HAFTASI” etkinliğine, fotoğraf ve videolar ile katılımları sağlandı.

Çanakkale Merkez Küçük Sanayi sitesinde Jandarma ve Emniyet trafik birimlerince 400 işletmeye 20.000 Adet maske ile trafik konularında broşür dağıtımı yapıldı.

 

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech