“AKP Erirken Biz Büyüyoruz!”

Pazar günü gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kongresi’nde konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erkek, AK Parti’den istifa eden üye sayısının Çanakkale genelinde 6 bine ulaştığını vurgulayarak, “AKP hızla erirken biz büyüyoruz. İlkesinde parti kültürünü barındıran üyelerimizle daha da büyüyeceğiz.” diye konuştu.

CHP 37. Olağan Kongresi’nde konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, CHP’nin önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek Büyük Kurultay’ının ardından Program Kurultayını yapacaklarını vurguladı. Bu kurultayda da parti tüzüğünün bazı maddelerinin çok daha ileriye götürüleceğini kaydeden Erkek, “Dünya siyasi tarihine geçecek dünyada temel felsefesi sosyal demokrat olan partilerin örnek alacağı bir kurultaydan bahsediyoruz. Ekibin içerisinde çok değerli bilim ve siyaset adamları da var. Bu programda Türkiye’nin sorunları ve çok net çözümleri olacak. Ayrıntılara girilmeyecek. Ama toplumun önüne öyle bir reçete sunulacak ki ekonomik krizleri ortadan kaldıran, adaletsizliği de adaletle ortadan kaldıran bir program olacak. Rasyonelleştirilmiş parlamenter sistemi göreceğiz hep beraber. O sistemde Adalet Bakanının bile belirlenmesi çok farklı olacak. O sistemde istikrarsızlık olmayacak.”

“İSTİFA EDEN ÜYE SAYISI 6 BİNE ULAŞTI”
“Yerelde çok önemli başarılar elde ettik hepinize teşekkür ederim. Çanakkale İl Genelinde 16 bine yaklaşan üyemiz. Bugün Çanakkale’de AKP hızla erirken biz büyüyoruz. AKP’de il genelinde istifa eden üye sayısı, 6 bine ulaştı. Ama biz büyüyoruz. İlkesinde parti kültürünü barındıran üyelerimizle daha da büyüyeceğiz.  Partimize üye olanlara artık eğitim zorunluluğu getirdik ve iki gün süren çok keyifli bir eğitim ile parti bilincimizi öğrenecekler. Çünkü bizim için parti bilinci çok önemli.”

“BU BAŞARIMIZI ARTTIRMAMIZ GEREKİYOR”
“31 Mart yerel seçimlerinden önce daha önce yapılmayan şeyler yapıldı Çanakkale’de 12 İlçe’de de İl Genel Meclisi üyelerimizi Partililerimiz seçti. Geçmişte olmayan bu seçim çok önemlidir. Bugün tarihimizde ilk kez İl Genel Meclisinde birinci partiysek bugünkü İl Başkanımız ve yönetiminin çok büyük katkısı vardır. Hiçbir ayrım yapmadan 12 ilçede de sandık koydular. 2004, 2009, 2014  yerel seçimlerinde bu olmadı. Biz de il örgütü iradesi ile destek verdik. Onlar da örgütün iradesine saygı duyarak Genel merkez ile uyumlu çalıştık. Bu kapsamda, Belediye Meclis üyesi ve İl Genel Meclisi üyelerimizin sayısını arttırarak önemli başarılara imza attık. Bu başarıları çok daha büyütmemiz gerekiyor.”

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com