Her şey ‘sehven’ mi?

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın, Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası” nedeniyle düzenlediği “Atatürk ve Uygarlık” konulu yarışmasında; 10 Kasım için “Bayram günü” ifadesini kullanan resmi yazıyla ilgili verdiği soru önergesine, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla verilen cevapta, “Her şey sehven!” denildi.

Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yıl 10 Kasım Atatürk’ü anma günü için düzenlenen bir yarışma ile ilgili yazısında, “10 Kasım Bayramı” ifadelerine yer verilmiş, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan konuyu Meclis gündemine taşımıştı. Özgür Ceylan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u göreve davet ederek, Meclis Başkanlığı’na Bakan Selçuk’un cevaplaması için soru önergesi vermişti

Özgür Ceylan’ın önergesine verilen yanıtta, 10 Kasım’a “Bayram” diyen yazıyı hazırlayan, kontrol eden ve onaylayan makamlarda görev yapan personele soruşturma açıldığını ancak kimsenin açığa alınmadığı ifade edildi.

“YAPTIKLARI TÜM EYLEMLER SEHVEN!”
Çanakkale’de daha önce de laiklik karşıtı görüşleri ile öne çıkan kimi yazarların eserlerinin okutulduğu, Fen Lisesi’nde bir matematik öğretmenin, Said’i Nursi’nin ‘Küçük Sözler’ isimli kitabını okumaları için öğrencilere baskı yaptığı yönündeki iddialara değinen Özgür Ceylan, “Bu tür haberlerin sıklığı, faaliyetlerin organize yapıldığına dair bir kuşku oluşturmuştu” dedi. CHP’li Özgür Ceylan “Cumhuriyetimizin kurucu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü açıkça ‘bayram’ olarak adlandırılmıştı. Bu nedir, diye sorunca apar topar ‘Sehven’ dediler. ‘Sehven olduğunu nereden biliyorsunuz?’ diye sorunca da, ‘Biz soruşturma sonucu açıklamadık’ deniliyor. Yaptıkları tüm eylemler sehven!” diye konuştu.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com