Kirazlı-Balaban mevkiinde sürdürülen metalik madencilik faaliyetleri bir süredir askıya alınmıştı. Bugün başta Kirazlı Muhtarı olmak üzere çevre köylerin muhtarları önderliğindeki maden şirketi çalışanları ve köylüler, Çanakkale Belediyesi önüne geldi.
Saat 12.00 sularında belediye önünde toplanan vatandaşların sayısı 160’ı buldu. Maden şirketinin faaliyetlerini devam ettirilmesi ve bunun karşısındaki tutumların son bulmasını isteyen köylüler, belediyeye dilekçe verdi.
Dilekçede, ” Çevre köy sakinleri olarak artık yeter diyoruz. Başkanım, işimizle, aşımızla, geleceğimizle oynama…” cümleleri yer aldı. Kalabalık grup, dilekçenin belediyeye teslim edilmesinden sonra belediye önünden ayrıldı.
Tunahan Ünsal