Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

Altın Eller Festivali’nin açılışı törenle yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali’, İskele Meydanı’nda düzenlenen törenle kapılarını açtı. Unutulmaya yüz tutan el sanatlarının ustalarıyla buluştuğu festivalin ilk günü etkinliğinde Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, İl Turizm ve Kültür Müdürü Kemal Dokuz, Çevre ve şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, diğer daire amirleri, siyasi erkan ve protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ile Çanakkale Valiliği, İl Özel İdare ve Turizm ve Kültür Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali’ dün İskele Meydan’da düzenlenen açılış töreni ile başladı. İlk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, daha sonra sahneye Halk Ozanı Hüseyin Karabulut çıktı ve sazı ile dinleyicilere keyifli bir konser verdi.

Protokol stantları tek tek gezdi

Konserin ardından kürsüye sırası ile Kültürel Etkinlikler ve Uygulamalar daire Başkanı Serkan Erkmen ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Dokuz çıktı. İkilinin konuşmalarının sonrasında festivalin açılışı kurdele kesim töreni ile gerçekleştirildi.

Konuklara ikramın bulunulduğu etkinlikte, Vali Tavlı da beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte el sanatları stantlarını gezerek ustalardan bilgi aldı. İlk gününden oldukça ilgi gören festival 29 Eylül Pazar günü ise sona erecek.

Esra Çanlı

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech