Geçtiğimiz günlerde Gökçeada’da sahilde koyun yünü yıkayan vatandaşa ikazda bulunuldu.
Gökçeada’da bulunan Yıldızkoy’da geçtiğimiz günlerde Zabıta ekiplerine, bir vatandaşın sahil kenarında koyun yünü yıkadığı ihbarı geldi. Gelen ihbar üzerine Yıldızkoy’a intikal eden ekiplerin yapmış olduğu denetim neticesinde vatandaş konuyla ilgili ikaz edildi. Konunun bir kez daha tekrarlanması durumunda kendisine ceza kesileceği bildirildi.
Gökçeada Belediyesi tarafından yapılan duyuruda, “Gökçeada Yıldızkoy mevkiinde koyun yünü yıkama ihbarı üzerine olay yerine giden zabıta ekiplerimiz tarafından yapılan denetimler sonucunda vatandaşımıza uyarı cezası yapılmıştır. Tekrarlanması durumunda Kabahatler Kanunu uyarınca gerekli idari yaptırım uygulanacağı kendisine bildirişmiştir” cümleleri yer aldı.
Tunahan Ünsal