Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılında Cumhuriyet Halk Partisi heyeti, parlamento toplantısını Sivas’ta gerçekleştirdi. Sivas’a giden heyette CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de vardı.
CHP Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem Erkek, Sivas Kongre’sinin 100’üncü yılında partisi ile birlikte Sivas’a gitti. Parlamento toplantısını burada gerçekleştireceklerini kaydeden Erkek, “Manda ve himayeye karşı, tüm vatansever güçlerin Anadolu ve Rumeli Müdaafa-i Hukuk Derneği altında birleştiği, hem partimizin kuruluşu hem de yurdumuzun kurtuluşunun büyük adımı Sivas Kongresi’nin 100. yılında PM toplantımızı Sivas’ta yapıyoruz…” şeklinde konuştu.