Çan’ın Halilağa köyünde düzenlenen 5’inci Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Serhat Gökmen’i yenen Süleyman Aykırı başpehlivan oldu. 3’üncülüğü ise Orhan Okulu ve Güngör Ekin paylaştı.
Halilağa’da köy muhtarı Necdet Alkan tarafından düzenlenen 5’inci Yağlı pehlivan güreşleri sona erdi. 14 başpehlivanla birlikte 200 sporcu katıldığı güreşler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Bigalı iş adamı Necdet Keskin’in ağalığında gerçekleştirilen güreşler, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çan Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Güreş Ağası Yakup Köse, Çan STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş tarafından ilgiyle izlendi. Müsabakaların sonrasında ise Süleyman Aykırı başpehlivan olurken, Serhat Gökman 2’inci, Orhan Okulu ile Güngör Ekin ise 3’üncü oldu.
Esra Çanlı