6 günlük bayram tatilinden sonra rahatlar denilen şehir trafiği ve feribot yoğunluğu rahatlamadan aynı şekilde devam ediyor. Lapseki-Gelibolu, Çanakkale Merkez ve Eceabat iskelelerinde her gün kilometrelerce araç kuyrukları oluşuyor.
Kurban Bayramı’nda 6 gün olan tatilde Çanakkale İskelesi’nde kilometrelerce araç kuyrukları oluşmuş, vatandaş her sene yaşadığı tabloyu bir kez daha görmüştü. Alınan önlemler, feribot kuyruğu için depolamada ayrılan Kayserili Ahmet Paşa Caddesi bir anlamda kentteki yoğunluğu rahatlatırken, İnönü ve Demircioğlu Caddeleri kilitlenmişti.
Bayramdan sonrada yoğunluk ve uzun araç kuyruklarında her hangi bir değişiklik yaşanmadı. Lapseki-Gelibolu ve Çanakkale-Eceabat arasındaki yoğunluk vatandaşı canından bezdirirken, yıllardır sorulan soru yine akıllara geldi.
Çanakkale’nin merkezinde, şehrin en işlek yerinde bulunan iskele doğru yerde mi?
Tunahan Ünsal