Kayyum atamasına böyle tepki gösterdiler
CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan, Mardin, Van ve Diyarbakır Büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasını ağır sözlerle eleştirdi. Erkek, “terörün ekmeğine yağ sürmek” ifadelerini kullanırken Ceylan ise “demokrasi ayıbı” şeklinde konuştu.
Türkiye, dün Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınması ve yelerine kayyum atanması ile sarsıldı. CHP’li Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan da, yaşanan bu olayı ağız sözlerle eleştirdi. Erkek, söz konusu gelişme için “terörün ekmeğine yağ sürmek” derken, Ceylan ise “Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması milli irade hırsızlığıdır. Millet AKP’ye oy verince milli irade vermeyince terörist mi oluyor? Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. Yapılan demokrasi ayıbıdır” şeklinde konuştu.