Balaban’da bulunan Su ve Vicdan Nöbeti’nin tutulduğu kamp alanında, dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i karşılamak için toplanan vatandaşlara ve eylemcilere CHP’li çiftçi Tayfun Barın tarafından pilav ikramında bulunuldu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kaz Dağları’ndaki maden arama bölgesinde gerçekleştirilen ağaç katliamını, dün ekibiyle birlikte bizzat yerinde inceledi.
Akşener’i dinlemek için bölgeye hem Çanakkale’den hem de il dışından gelen çok sayıda vatandaşa ise Balaban’daki kamp bölgesinde çiftçi Tayfun Barın tarafından hayır pilavı ikramı yapıldı. Barın, dedesinin sene-i devriyesi dolayısıyla vereceği hayır pilavını hem eylemcilere destek olmak için hem de Akşener’i görmeye gelen vatandaşlar için bu yıl nöbet alanında vermeye karar verdiğini aktardı. 500 kişilik bulgur ve pirinçten yapılan pilavlar kısa sürede tükendi.
Sonrasında hayırseverler tarafından yapılan ikramlar gün boyu devam etti.
Esra Çanlı