Kaz Dağları’ndaki ağaç katliamına karşı başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti’nin katılımcıları, kamp bölgesine ‘Doğanın kütüphanesi’ni kurdu!
Balaban mevkiinde günlerdir süren Su ve Vicdan Nöbeti, her geçen gün renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor. Kaz Dağları’ndaki maden arama çalışmalarının durdurulması ve ağaç katliamına son verilmesi için başlatılan nöbette, geçtiğimiz gece küçük tahta raflarla bir kütüphane kuruldu. Üzerine ‘doğanın kütüphanesi’ yazılan raflarda ise kamp bölgesindekilerin kitapları bulunuyor. Dileyen, küçük kütüphanedeki kitapları ödünç alabiliyor ya da kendi kitaplarını bu alanda paylaşabiliyor.
Esra Çanlı