Kaz Dağları’ndaki ağaç katliamı sürerken, madem arama bölgesinden son hızla uzaklaşan karacalar, İl Genel Meclis’nin de gündemine alındı. CHP’li Güneş Pehlivan, doğadaki yaşam alanları yok edilen karacalar için “Alma karacanın ahını…” ifadelerini kullandı.
İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayı oturumları, İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirildi. Oturumlarda küçükbaş hayvanlarda görülen veba hastalığı ve Kaz Dağları’nda süren ağaç katliamı ve siyanürlü maden arama faaliyetlerinin doğa, insan ve hayvan yaşamı üzerindeki tahribatı konuşuldu.
CHP’li üye Av. Güneş Pehlivan da, meclis gündemiyle ilgili söz alarak, maden arama bölgesinden kaçan karacalardan söz etti. Pehlivan, maden çalışmalarının sadece insan ve doğaya değil, hayvana da zarar verdiğini belirterek “Alma karacanın ahını…” ifadesini kullandı.
Esra Çanlı