Ezine’de Atık Su Arıtma Tesisi’nin bir bölümü faaliyete geçti.
Ezine’de geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanana Atık Su Arıtma Tesisi’nin bir bölümü kullanıma açıldı. Proje kapsamında Menderes ve Akçin Çayları’na arıtılmış su akıtılması hedeflenmiş ve tesisin büyük umutlarla yapımına başlanmıştı. Geçmiş dönem Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nun temellerini attığı Atık Su Arıtma Tesisi’ne geçtiğimiz günlerde Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ziyarette bulundu.
Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arat ile bölgede tesisin faaliyete geçen kısımlarını inceledi.
Tunahan Ünsal