Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Halı saha törenle açıldı

Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve

Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Çıplak köyüne yapılan halı saha düzenlenen programla açılışı yapıldı.

Çıplak köyüne yapılan halı saha, törenle hizmete girdi. Programın açılış konuşmasını Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp yaptı. Alp “Bakanlığımızın, tesisleşme anlamında Çanakkale’mize, ilçelerimize, belde ve köylerimize büyük yatırımları bulunmaktadır. Bu yatırımların ilimize kazandırılmasını sağlayan Sayın Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ve Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz sentetik çim sahamızın maliyeti 332 bin Türk lirası olup, 30’a 50 metre ölçülerinde ve aydınlatması bulunmaktadır. Hedefimiz bugün burada olduğu gibi daha birçok köyümüzü spor sahalarıyla buluşturmaktır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi uyuşturucu, alkol, sigara ve sosyal medya gibi bağımlılıklardan korumak ve uzak tutmak için bu gibi tesisler hiç şüphesiz çok önemli yer teşkil etmektedir.” dedi.

Alp’in ardından söz alan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu “Okul ve spor tesisleri açılışlarını bir anne olarak daha çok seviyorum.  Çünkü biliyorum ki geleceğimize yapılan bir yatırım, gençlerimize yapılan bir yatırımdır. Bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı Sayın Valimize ve Özel İdaresi Genel Sekreterimize teşekkür etmek istiyorum. Çünkü biliyoruz ki yarınlarımızın garantisi Çanakkale evlatlarının daha iyi yetişmesi ve kötü maddelere alışkanlıklar elde etmemesi için spora destekleri gerekli, bugün köyde bile eğer spor tesisi açıyorsak, hamdolsun ben bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bütün kurumlarımıza ve değerli Grup Başkanvekilimize de teşekkür etmek istiyorum. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan “Bugün özel bir köyümüzdeyiz. Bu köyümüz Troya’dan beri bu bölgede hatırası olan özel köylerden bir tanesi. Çıplak köyümüzün ismini bazıları garipseyebilir ne alaka nedir diye fakat baktığımızda bu bölgede önemli bir köy olduğunu, Garip Dede diğer adı Çıplak Dede olan hatırası olan kişiyle beraber olduğunu öğrenmiş oluyoruz. Aynı şekilde Troya’nın bereketli topraklarında bu köyümüz uğranmazsa olmaz olan köylerden bir tanesi. Bugün açılışını yaptığımız mekân köy için çok kıymetli ama bilin ki rakamı çok büyük olmayan açılış yapmasak bile olacak bir mekân. Fakat bir derdimiz var çevreyle konuşmak istiyoruz, muhtarlarımız, STK’larımız, ilgili kurumlarımız yani çok kıymetli dostlarımız burada görüşmek, konuşmak istiyoruz. Bu tek başına küçük diyebilirsiniz ama bilin ki sadece 2018 yılında 13 tane köyümüze bu tesisten yaptık. 7 tanede il özel idaresi yaptı. Bir daha söylüyorum mesele açılıştan ziyade birlikte olmak. Ben buradan bir müjde daha veriyorum Cuma günü ihalesi yapılacak 4 milyon civarında Geyikli ve Karabiga iki beldemize FİFA standartlarında futbol sahalarını yapıyoruz bunlar güzel işler güzel hatıralar gençlerimiz oynayacak. Çanakkale’nin tüm ilçelerini gezerek muhtarlarımız ile birlikte olacağız yeni seçilen muhtarlarımız var onlarla tanışmak ve taleplerini almak istiyoruz ve 5 yıllık yol haritamızı belirlemek istiyoruz çünkü laf değil iş yapmak istiyoruz. Çanakkale özel bir kent. Çanakkale yiğit insanların, cesur insanların kenti, şehitlerin kenti. Mızmız yapan, dedikodu yapanların yeri değil. Ankara’da işimiz bitti Çanakkale’ye geldik.” dedi.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech