Geçtiğimiz gün düzenlenen 15 Temmuz programı kapsamında İskele Meydan’da İstiklal Marşı okunduğu an, hayat adeta durdu.
15 Temmuz 2016 FETÖ Darbe Girişimi’nin üçüncü yıl dönümünde Çanakkale’de pek çok etkinlik düzenledi. Akşam 21’de İskele Meydan’da yapılan anma töreni kapsamında okunan İstiklal Marşı’nda ise hayat adeta durdu. O esnada kafeteryada bulunan vatandaşlar masalarından kalkarak hazır ola geçti. Yollarda, arabalarının içinde olanlar ise araçlarını park ederek yola döküldü. Ve böylece şehitlere ahde vefa için okunan İstiklal Marşı’na tüm şehir hep bir ağızdan eşlik etti.
Esra Çanlı