Engelli vatandaşlar günlük yaşam içinde çoğu zaman görmezden gelinirken, engelliler için kentteki kolaylıklarda bir hayli sınırlı sayıda bulunuyor. Hal böyleyken, Değirmenlik Sokak üzerinde bulunan bir bankanın şubesinde engelliler için kolaylık bulunuyor. Bankanın kapı girişinde yer alan buton, engelli vatandaşlarca kullanılarak bankaya ulaşımları kolay bir şekilde sağlanıyor.
Vatandaşlar her bankada olması gereken butonların ve bilhassa rampaların engelli vatandaşlar için önemli olduğunu belirtiler.
Tunahan Ünsal