3. Yıl önce yaşanan hain kalkışmanın bugün yıl dönümü… 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü’nde, Çanakkale’de hazırlıklar tamamlandı. Akşam 20.00’da başlayacak anma günü etkinlikleri kapsamında, İskele Meydanına devasa bir ekran kuruldu. Başta GESTAŞ olmak üzere kurum ve kuruluşların stantları, meydanda yer aldı.
Öğle saatlerinde kurulan ekranda, 15 Temmuz günü yaşananlar ve sonrası video şeklinde kentlilere sunuldu.
Tunahan Ünsal