Merkezde bulunan çoğu kişinin kafa dinlemeye ya da denizi seyretmeye gittiği marinada hoş olmayan görüntüler ortaya çıktı. Bazı vatandaşlar marinayı çöplük olarak görüyor.
Ülke olarak gelişmekte olan ülkeler arasında olsak da ne yazık ki toplum olarak hala gelişemiyoruz. Güzel olan yerleri mahvetmekte üstümüze yok. Çevre bilincine ulaşamayan vatandaşlarımız yediği, içtiği her şeyin çöpünü olduğu gibi denize bırakıp gitmiş durumda. Bazı yerlerde de böyle görüntülerle karşılaşıyor olsak da deniz kıyısında görmek çok daha üzücü…
Marinaya gelen genç, yaşlı, çocuk ya da turist bu manzarayla karşılaşıyor. Böyle davranan vatandaşlarımızın en kısa zamanda daha duyarlı ve bilinçli şekilde davranması, kamu vicdanının ortak temennisi…
Filiz Erol – Esra Çanlı