Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Özel Güvenlik Her Yerde, Görmezden Gelme!”

Türk İş’e bağlı Güvenlik

Türk İş’e bağlı Güvenlik İş Sendikası İl Temsilcisi Gürcan Atay, Özel Güvenlik Günü ve Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarının ve çalışma koşularının müstakil bir kanunla belirlenmesi gerektiğini belirtti.

Türk İş’e bağlı Güvenlik İş Sendikası Çanakkale İl Temsilcisi Gürcan Atay, özel güvenlik görevlilerinin kamu düzenindeki önemine değindi. 26-30 Haziran tarihleri arasında kutlanan Özel Güvenlik Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Atay, vatandaşları “Özel Güvenlik Her Yerde, Görmezden Gelme!” sloganını toplumsal bir harekete dönüştürmeye davet etti. Atay “Bundan 15 yıl önce, 2004 yılında kanunlaşarak meslek haline gelen Özel Güvenlik teşkilatının özverili ve başarılı çalışanlarının hatırlanması ve toplumsal farkındalığın oluşabilmesi adına kutlanan değerli gün ve haftayı yeniden kutlayabilmenin coşkusunu yaşıyoruz. 26 Haziran günü tüm özel güvenliklerin gür sesi yeniden duyulacak farkındalığımız hissedilecektir. Özel güvenlikler olarak büyük fedakârlıklarda, gece-gündüz, yaz-kış demeden vatanımız için, halkımız için, Milletimizin can ve mal güvenliği için 7/24 nöbet tutan özel güvenlik mensuplarıyız. Polis ve Askerimiz ile el ele, omuz omuza birlik be beraberlik içerisinde çalışarak hizmetimizi sunmaktayız, Özel Güvenlik görevlileri olarak her zaman devletimizin emrinde ve milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. İçişleri Bakanımız Sayın

Süleyman Soylu’nun özel güvenlik görevlileri için verdiği önemli katkıları ve bakanlığın çalışmaları ile birlikte 2018 yılında özel güvenlik görevlileri için önemli gelişmeler yaşandı. Önümüzdeki yıllarda özel güvenlik görevlileri ve sektör ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayacağımızdan şüphemiz yoktur. BBP Genel Başkanı Ankara Milletvekili Sayın Mustafa Destici ile birlikte hazırladığımız ve şu anda TBMM’ de komisyonda olan yasa teklifimizin onaylanarak yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Sendika olarak en hassas noktamız toplumda yeterli saygının görülmesini sağlamak, sendikamız özel güvenliklerin çalışma şartlarını ve maddi gelirlerini iyileştirmek amacı ile yıllardır sarf ettiğimiz çaba ve gayretlerimiz durmaksızın devam edecektir. Ülkemizde aktif olarak 320 bine yaklaşan ve 81 ilde hayatın her alanında faaliyet gösteren, önemli sorumluluklar üstlenen meslektaşlarımız özel güvenlik görevlileri kamu düzeninin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için her daim vazifelerinin başındalar. Yapılan işin önemi hassasiyeti bir arada değerlendirildiğinde özel güvenlik görevlisi olarak çalışanların özlük haklarının, çalışma koşularının müstakil bir kanunla belirlenmesi gerekiyor. Yetkililerin, yeni dönemde bu yönde gerekli adımları atmasını talep ediyoruz. Görevleri başında vefat eden tüm özel güvenlik görevlilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum, görevleri başında saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Bu duygu ve düşünceler 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftamızı kutluyor, camiamız mensubu her bir meslektaşımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum.”

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech