Millet İttifakı’nın CHP İstanbul Büşükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun yenilenen seçimlerde ipi tekrar göğüslemesi, Çanakkale Merkez’de olduğu gibi Çan’da da coşkuyla kutlandı.
Çan, İmamoğlu’nun zaferi ile adeta sokaklara döküldü. Her yaş ve kesimden pek çok insan sokaklara akın ederek Atatürk Şehir Meydanı’nda düzenlenen kutlamalarda bir araya geldi. 800 bini aşkın oy farkıyla en yakın rakibi AKP’li Binali Yıldırım’ı geride bırakan Ekrem İmamoğlu’nun yeniden belediye başkanı seçilmesi Çan’da da doyasıyla kutlandı. Davullu zurnalı geçen kutlamalara Çan Belediye Başkanı Bülent Öz de eşlik etti. Gece geç vakitlere dek evlerine girmeyen vatandaşlar, zaferin tadını çıkarmış oldu.
Esra Çanlı