Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

“Amaç; Ortaöğrenim Öğrenci Yurdu yapmak”

Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi ev sahipliğinde Mersin, İzmir ve Bursa Çağdaş Eğitim Kooperatifi temsilcileri, Çanakkale’de bir araya geldiler. Toplantıda açıklamada bulunan, Çağdaş Eğitim Kooperatifi, Çanakkale Yönetim Kurulu Başkanı Bilge Şimşek amacımız, “Ortaöğrenim Öğrenci Yurdu yapmak” vurgusunda bulundu.

Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin, Çanakkale, Bursa, İzmir ve Mersin üyeleri, Kule Otel’de düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. Cumartesi günü saat 14.00’te gerçekleşen toplantıda bir araya gelen üyeler gündem maddeleri çerçevesinde istişarelerde bulundular. Düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay’da katıldı.

Toplantı öncesinde basın mensuplarına, oluşum hakkında bilgilendirmelerde bulunan, Kooperatifin Çanakkale Yönetim Kurulu Başkanı Bilge Şimşek, “Atatürkçü düşünce ile çağdaş, laik bir gençlik yetiştirmeyi ve onlara katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

“2008 yılında kurulduk”

Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bilge Şimşek, “Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi, 2008 yılında, Atatürkçü düşünce ile çağdaş-laik bir gençlik yetiştirmek ve onlara katkı sağlamak amacıyla, çeşitli akademik odaların bir araya gelerek kurmuş oldukları bir yapıdır.

“Büyümeyi amaç ediniyoruz”

Özellikle halkımızın imc usulü yardımlaşma geleneğini prensip haline getirerek, büyümeyi amaç ediniyoruz. 10.yılımızı geçtiğimiz Kasım ayında kutladık. 10 yıldır, çeşitli etkinlikler, çağdaş eğitim konusunda paneller düzenleyerek, bir taraftan gelir elde etmeye çalışıyoruz. Özellikle çağdaş eğitim konusuna destek olmaya, bir taraftan da üye sayımızı arttırmayı hedef alıyoruz. Biz Bursa Çağdaş Eğitim Kooperatifi’ni örnek alarak kurulduk. Benim özellikle küçük oğlum, Bursa Uludağ Üniversitesi’ni kazandığı zaman, Atatürkçü bir yurt aradım… Bana Çağdaş Eğitim Kooperatifi’ni gösterdiler. O dönemlerde, siz bu platformu Çanakkale’de kurar mısınız diye teklif geldi. Ben yapamam, edemem, çok işim var derken, içinde bulunduğumuz koşullar vesilesiyle, sorumluluk almamız lazım dedim. Bunun kurulmasını sağladım. 2008 yılında kuruluşumuzu açıkladık.

“Bizim amacımız; Ortaöğrenim öğrenci yurdu yapmak”

Bizim amacımız, şehrimizde ortaöğrenim öğrenci yurdu yapmak. Özellikle ülkemizin içinde bulunduğu durum ve şehrimizin yapısı dolayısıyla, çocukların eğitim sebebiyle buraya geldiğinde, barınma yerlerinin eksik olması büyük bir handikaptı. Biz bu açığı gördük ve bunun için çabalıyoruz.

“38 üyeye sahibiz”

Tabi ki her zaman için bağışlarla işimizi yürütmeye çalışıyoruz. Kooperatifiz ve 38 üyeye sahibiz. Üyelerimiz arasında akademisyenler mevcut ve her meslek gurubundan üyelerimiz var.

“Tamamen gönüllülük esasına göre çalışıyoruz”

Bugün yapmış olduğumuz toplantıya, Mersin, Bursa ve İzmir’den konuklarımız geliyor. Onlarla birlikte bir toplantı yapacağız. Biz tamamen gönüllü çalışıyoruz ve bizim gibi olan 4 kooperatif var Türkiye’de. Bu Çanakkale ev sahipliğinde üçüncü birlikteliğimiz. Toplantıya kooperatifleşme konusunda uzman olan Belediye Başkan Yardımcımız İrfan Mutluay da katılacak” dedi.

Tunahan Ünsal

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech