Azalan alım gücü, yükselen kiralar ikilemine Çanakkale’nin bir esnafı daha yenik düştü. Yılların işletmecisi Ateş Döner kepenk kapattı.
Çanakkale esnafı, ekonomik dar boğazdan nasıl çıkacağını şaşırdı. Her gün yeni bir iş yeri kapanırken ortaya çıkan acı tablo, bu durumun giderek daha da yaygın hale geleceğini gösteriyor. Düne et döner yenen para bugün ancak tavuk dönere yetiyor çünkü. Kaldı ki et dönerin yanına da kolay yaklaşılmıyor.
Ne ilk oldu ne de son olacak
Fiyatlar bu derece uçmuşken et işletmelerinin kapanması da bu can sıkıcı sürecin parçası haline geldi. Öyle ki geçtiğimiz günlerde şehrin en sevilen dönercilerinden Ateş Döner de yükselen kira ve maliyet tutarlarıyla baş edemeyerek kepenk kapattı. Dahası, herkesin malumu bu ne ilk kapanan işletme olacak ne de son… İpin ucunun nerde olacağı ise merak konusu…
Esra Çanl