Eski iskele tarafından yakın zaman önce elde edilen fotoğraf kareleri, denizlerdeki kirliliği gözler önüne seriyordu. Geçtiğimiz gün ise aynı bölgenin eskiye nazaran çok daha temiz göründüğü dikkat çekti.
Denizlerdeki kirlilik alarm seviyesine ulaşırken, eski kordon civarında kaydedilen görüntüler, denizlerin içler acısı halini de gözler önüne seriyordu. Su yüzeyindeki poşetler, atıklar ve daha pek çok ürünün yol açtığı kirlilik, dün ise büyük oranda temizlenmişti. Görenler, manzara karşısında ‘özlenen görüntü’ yorumunda bulundu.
Esra Çanlı