Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İntihar değil cinayet!”

Eğitim İŞ Çanakkale Şubesi

Eğitim İŞ Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu, geçtiğimiz gün atanmadığı gerekçesiyle intihar eden Kevser Abdulkadiroğlu için yazılı bir basın açıklaması yaptı. Gencecik yaşta vefatı ile tüm ülkeyi hüzne boğan öğretmenin intiharındaki asli sorumlunun iktidar olduğunu belirtti.

Okulunu birincilikle bitirmesine rağmen atanmayan matematik öğretmeni Kevser Abdulkadiroğlu’nun geçtiğimiz günlerde canına kıyması ülkeyi yasa boğmuştu. Eğitim İŞ Çanakkale Şubesi bu acı olaya sessiz kalmayarak yazılı bir basın açıklamasıyla konuyu gündeme getirdi:

“İktidarın eğitim alanında 17 yıldır sürdürdüğü, öğretmeni yok sayan politikalar, bir genci daha hayattan koparmıştır. Son yıllarda ataması yapılmayan birçok öğretmenin intihar ettiği haberleriyle dağlanan kalbimiz, bu kez Kastamonu’da 21 yaşındaki matematik öğretmeni Kevser Abdulkarioğlu’nun kendi hayatına son vermesiyle acıyla dolmuştur.

Kevser öğretmenin cenazesinde babasının ’19 Mayıs Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü’nü birincilikle bitirmişti. Diyecek bir şey yok…’ sözleri, geriye denecek bir şey bırakmamıştır.

Eğitim-İş olarak ilan ediyoruz, Kevser öğretmen ve daha önce intihar eden öğretmenlerimizin ölüm nedeni bellidir:

– Kaç mezun verdiğine bakılmadan, bir kaos düzeniyle yürütülen eğitim fakülteleri,

– Sayısı 500 bini bulan atanamayan öğretmen sorununa gözünü kapatan iktidar,

– Özel okulların birçoğunun atanamayan öğretmenlere, ucuza sömürülebilecek çaresiz köleler olarak bakmasına göz yumulması.

Binbir umutla, yeryüzündeki en kutsal mesleklerden olan öğretmenliği kazanan bu gençlerimize bir gelecek vermeyen iktidarın konuşma hakkı yoktur!

Kevser öğretmenin vefatının asli sorumlusu öğretmen tırpanlayan politikalardan ısrarla vazgeçmeyen AKP iktidarı ve onun lütufmuş gibi sunduğu komik atama rakamlarına alkış tutan yandaş sendikalardır! Bilinsin ki ilerici kamuoyu bu trajedileri unutmayacak; tarih, gencecik hayatların nasıl karartıldığını yazacaktır.

Eğitim-İş olarak Kevser öğretmenimizin ailesine ve sevenlerine başsağlığı, vefatıyla yüreği yanan tüm yurttaşlara da sabır diliyoruz.”

Haber Merkezi 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech