Kentin en köklü okulları arasında bulunan Ömer Mart İlk ve Ortaokulu geçtiğimiz sene depreme dayanıksız olduğu için yıkılmıştı. Tekrardan farklı bir proje halinde inşasına başlanan okulunun yapımı süratle yıl boyu devam etti. Her hangi bir aksiliğin yaşanmadığı inşaat artık tamamlanma evresine doğru geçti.
Okulun bir binasının inşası neredeyse tamamlanırken, ikinci binanın da kaba inşası bitti. Birbirine karşılıklı olarak yapılan okullar tamamlandıktan sonra, Ömer Mart öğrencileri yeni binalarına taşınacaklar.
Vatandaşlar binalardan ve inşaat faaliyetlerinin hızından oldukça memnun olduklarını ama iki bina tamamlandığında çocukların oyun oynadıkları dış mekanın kısıtlandığını belirttiler.
Tunahan Ünsal