17 yıldır hizmet veren Teamworks firmasının gençlik programları kapsamında Okullar Doğada Programı, Çanakkale ikinci sezonuna 8 Nisan’da başladı.
Geçen sene kentte bulunan çok sayıda ilköğretim öğrencisini ağırlayan okullar doğada programı, 2019 sezonunda başladı. 30 dönümlük bir arazide Güzelyalı Çamlık Mesire Alanı’nda, okullar doğada programı kapsamında çocuklar 5 dönümlük arazide farklı etkinliklere imza atıyorlar. 8 Nisan’da başlayan program, 15 Haziran’a kadar devam edecekken, programın amacı ise; çocuklara ekip çalışmasını, liderlik, iletişim, sorumluluk alma, kriz yönetimi, motivasyon, farkındalık yaratma ve iç disiplin konularında beceri kazanmak olarak belirtildi.
5-14 yaş aralığındaki çocukların katıldığı programda 25 adet yaşayarak öğrenme oyun alanı, 4 adet atölye alanı, 8 adet serbest oyun alanı, 1 adet yeme-içme alanı ve 1 adet toplanma alanı bulunuyor.
Tunahan Ünsal