AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ve Çanakkale Milletvekilleri, kaybedilen bölgelerin belediye başkan adaylarıyla seçim sonuçları değerlendirme toplantısı düzenledi.
AK Parti’nin elinde olan ve son seçimde kaybedilen Eceabat, Çan, Bayramiç ilçeleri ve Umurbey, Çardak beldeleri başta olmak üzere, yeni dönemde belediyesine AK Parti bayrağını dikmek isteyen Gelibolu, Bozcaada, Gökçeada ilçeleri ve Kepez, Küçükkuyu beldelerinin belediye başkan adayları, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile bir araya geldi.
31 Mart 2019 Yerel Seçim sonuçlarının değerlendirmesini yapan eski başkan ve başkan adayları ile bölgelerdeki başarısızlığın nedenleri de konuşuldu.
Başkan Yıldız ve Çanakkale Milletvekilleri, sonrasında Çanakkale genelinde başarılı olan belediye başkanları ile bir araya geldi.
Gizem Erdoğan