Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Bir arada” sanat severlerle buluştu

Çanakkale’de Turizm Haftası etkinlikleri

Çanakkale’de Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, yurtiçi ve yurtdışından 22 Sanatçının buluştuğu “Birarada” adlı karma sergi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde kapılarını açtı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün haberine göre 22 Sanatçının buluştuğu ve Küratörlüğünü Vahid Novruzov’un yaptığı sergi açılışına, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dekanı Dinçay Köksal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, daire müdürleri ve sanatseverler katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz serginin açılışında yaptığı konuşmada, “ Turizm Haftamız münasebetiyle “Bir arada” karma sergimize hepiniz hoş geldiniz.  Burada sadece üniversitemizin değil ülkemizin çok kıymetli sanatseverlerinin eserlerine ev sahipliği yapıyoruz. Azerbaycan, Kazakistan, Tataristan, Yakutistan, Ukrayna’dan çok kıymetli eserler sanatseverlerle buluştu. Bu eserlerden dolayı kendilerini tebrik ediyorum, elleri dert görmesin. Turizm Haftası etkinliklerimize renk kattılar. Bu serginin meydana gelmesinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemiz olmak üzere, Çanakkale Turistik Otelciler Derneğimize, Ticaret Borsamıza ve Çanakkale Rehberler Odamızın kıymetli temsilcilerine şükranlarımı sunuyorum. Sergimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

43. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Uluslararası “Bir arada” adlı sergiye katılımlarından dolayı, sanatçılara teşekkür belgesi takdim edildi.

Bir arada karma sergisinde, Canan Atalay Aktuğ (Türkiye), Mustafa Salim Aktuğ  (Türkiye), Vusal Bağırov (Azerbeycan), Metin Balcı (Türkiye), Güliz Baydemir (Türkiye), Didem Çatal ( Türkiye), Tülay Deniz Gümüş ( Türkiye), Hakan Daloğlu (Türkiye), İhsan Doğrusöz ( Türkiye), İlker Eği (Türkiye), Olga Eren ( Kazakistan), Umut Germeç ( Türkiye), Gülderen Görenek ( Türkiye), Alfiya İlyasova Sargin ( Tataristan), Evren Karayel ( Türkiye), İvanova Nadejda ( Yakutistan), Natalya Nikolayeva (Yakutistan), Vahid Novruzov (Türkiye) Gülçin Öntaş (Türkiye), Şapoşnikova Tuyyara (Yakutistan), Elvira Yalovchik (Ukrayna), Ezgi Yemencioğlu Negir (Türkiye) olmak üzere 22 sanatçı yer alıyor.

Sergi, 20 Nisan tarihine kadar Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech