Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstihdam Kurulu toplandı

İl İstihdam ve Mesleki

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2019 yılı 2. olağan toplantısı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Sefer Kaya Üzen, ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, MÜSİAD Başkanı Şerif Mutlu ve kamu kurumlarının müdürleri, dernek ve federasyon başkanları ile özel sektör temsilcilerinin katılımlarıyla Akçansa ev sahipliğinde düzenlendi.

Çanakkale İŞKUR’un haberine göre toplantının açılış konuşmasında İl İstihdam Kurulu’nun merkez-yerel koordinasyon ve iş birliğinin sağlanmasındaki işlevini vurgulayan İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan: ‘‘Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2018’de başlatılan milli istihdam seferberliğinin ikinci fazı şubat ayında ilan edildi ve iş dünyasında çarkların daha hızlı dönebilmesi için pek çok yeni teşvik getirildi.

İşverenimizin en uygun program ve teşviklerden yararlanmaları için saha ziyaretlerinde bulunuyor, destek masaları oluşturuyor, toplantılar düzenleyerek ayrıntılı bilgi aktarımı yapıyor ve tüm kaynaklarımızla durmaksızın çalışıyoruz.’’ dedi. Çalışkan, teşviklerden yararlanmak için işe alınacak personelin İŞKUR’a kayıtlı olma zorunluluğunu hatırlatıp toplantı gündemini arz etti.

Toplantı Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden İş ve Meslek Danışmanı Şeyda Topuz’un ‘‘İstihdam Seferberliği Sunumu’’ ile başladı. Sunumun ardından istihdamla ilgili oda, borsa, kurum/kuruluş ve işletme sahipleri ile yöneticilerinin görüşleri alındı. Tüm katılımcılarla özellikle istihdam sayısını arttırma konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı kamu ve özel sektörün el ele vererek istihdam hedeflerinin tutturulması ve üzerine çıkılması konusunda çağrıda bulundu.

Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü’nün Kariyer Günleri Sonuç Raporu’nu kurula sunmasının ardından 2019 yılında açılması planlan kurs ve programların 2019 yılı Eğitim Planına eklenmesi konusu görüşüldü. Toplantı, diğer gündem maddelerinin konuşulup kurul onayının alınmasının ardından sona erdi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech