Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeterlilik Belgesi için adres belli

Üniversal Belgelendirme ile anlaşma

Üniversal Belgelendirme ile anlaşma yapan Çanakkale RE/MAX Troia, mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen emlak çalışanları için sınav merkezi olarak yetkilendirildi.

EMLAK SEKTÖRÜNDE BELGE ARTIK ZORUNLU!

Çanakkale RE/MAX Troia yöneticisi Aytek Topuzoğlu, “Emlak danışmanlığı mesleği artık yasal statüye kavuştu. Meslekte iki farklı yeterlilik aranıyor. Biri ofis yeterliliği, biri de kişisel yeterlilik. Emlak ofisleri bağlı oldukları ilin ticaret müdürlüğünden yönetmelik şartlarını sağladıkları ile ilgili YETKİ BELGESİ almak zorundalar. Ofis standartları hakkında detaylı bilgiye ‘ttbs.gtb.gov.tr’ sayfasından ulaşılabilir. Ofis yöneticilerinin ve ofise bağlı çalışan gayrimenkul danışmanlarının da Seviye5 ve Seviye4 MESLEKİ YETERLİLİK belgelerini almaları gerekiyor. Bu konu hakkındaki detaylı bilgiye de ‘myk.gov.tr’ sayfasından ulaşılabilir. Emlak sektöründe faaliyet göstermek isteyen tüm ofisler ve emlak danışmanları Aralık 2019‘a kadar bu belgelerini tamamlamak zorundalar” dedi.

TOPUZOĞLU: “MÜŞTERİLERİMİZ MAĞDUR OLUYORLARDI”

10 yıldır Çanakkale’de profesyonel emlak danışmanlığı hizmeti veren RE/MAX Troia yöneticisi Topuzoğlu, “Mesleğimizin öneminin bilinciyle senelerdir birçok müşterimizin hayatına dokunduk. Barınma gibi önemli bir ihtiyaca çözüm sunan emlak danışmanlarının, müşterilerinin satın alma veya kiralama süreçlerini doğru analiz etmek, haklarını korumak ve tüm işlemlerin yasalara uygun bir şekilde problemsiz tamamlanmasını sağlamak gibi görevleri var. Ama herhangi bir yeterlilik aranmadan herkesin yapabileceği bir meslek gibi görünen ortamda, müşterilerimiz çok ciddi problemlerle ve mağduriyetlerle karşı kaşıya kalıyorlardı. Taşınmaz Ticareti yeni yönetmeliği ile bu problemlerin tamamı ortadan kalkacak, sadece mesleği yapabilmek için yeterli olanlar emlak danışmanı olabilecek ve müşterilerimiz en doğal hakları olan kaliteli hizmeti alabilecekler” dedi.

Konuşmasına devam eden Toğuzoğlu, “İşte bu bilinçle, Çanakkale emlak sektöründe faaliyet göstermek isteyen herkes her hangi bir zorluk yaşamadan sınavlara dahil olabilsin, şehir dışına gitmek ve ya şehir dışından sınav değerlendirici gelmesini beklemek zorunda kalmasın istedik. MYK’nın yetkili belgelendirme kuruluşu olan UNIVERSAL ile anlaşmalarımızı yaparak ofisimizi yetkili sınav merkezi yaptık. Ben de  eğitim ve seminerlerimi tamamlayarak MYK onaylı Sınav Değerlendiricisi oldum. Üniversal Belgelendirme ve ya direk bize başvuran herkes sınavlara hemen dahil olabilecekler” diye son verdi.

Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech