31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde halkın büyük çoğunluğunun takdirini kazanan Çanakkale’nin belediye başkanları bugün mazbatalarını alıyor.
Sandıklara itiraz olmayan veya Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından itirazlarının incelemeleri bitirilen ilçe belediye başkanları dün mazbatalarını almıştı.
Bugün de sonuçları kesinleşen seçimde en çok oyu alan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan (46 bin 119 oy), Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan (8 bin 517 oy), Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli (bin 618 oy) 14.30’da mazbatalarını alacak. Başkanlara
MECLİS ÜYELERİ DE MAZBATALARINI ALACAK
Başkanlar ile birlikte yeni dönemde seçilen Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri de mazbatalarını alacak.
14.00’TE ARAÇ KALDIRILACAK
Başkanlar mazbata törenine vatandaşı davet etmeyi de ihmal etmedi. 14.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez ilçe örgütü tarafından yeni Çanakkale Adliyesi binasına araç kaldırılacak.
Eylem Gözeldere