Uzun süre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ayvacık İlçe Başkanlığı yapan Mesut Bayram 2019 Yerel Seçimleri’nde partisinin yaptığı ön seçimden büyük farkla çıkarak Ayvacık belediye başkan adayı olmuştu.
Örgüt Başkanlığı döneminde herkese dokunan ve ilçe halkı tarafından çok sevilen Bayram, 31 Mart Seçimleri’nde oyların yüzde 50,78’ini alarak ilçesinin belediye başkanı seçildi.
İLK SÖZÜ: KATILIMCI DEMOKRASİ
Destekçileri ile birlikte dün saat 15.30’da hükûmet binasına giderek mazbatasını alan Başkan Bayram’ın makam koltuğuna oturduğunda ilk sözü “Sözümüz söz. Ayvacık’ı birlikte yöneteceğiz.” oldu.
Başkan Bayram, makama girmeden önce söz verdiği gibi makam kapısını da söktürdü.
Eylem Gözeldere