Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Su ve Ulaşım Ücretleri Düşecek”

Cumhur İttifakı AK Parti

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, belediyenin para kazanma değil hizmet etme yeri olduğunu söyledi. Gider, “Su fiyatlarında yarıdan fazla indirim yapacağız. Ulaşım ücretleri düşürülecek, hizmet kalitesi artacak. Tüm projelerimizi 5 yıl içerisinde hayata geçireceğiz. Biz, belediyeye para kazandırmak için değil Çanakkalelilere hizmet etmek için göreve gelmek istiyoruz. Tüm hemşehrilerimden bir dönemlik yetki istiyorum.” dedi.

“ÖNCELİKLİ AMAÇ HİZMET OLMALIDIR”

Belediyelerin, hizmet kurumu olduğunu söyleyen Ayhan Gider, “Belediye bir ticarethane değildir. Belediyenin öncelikli görevi, yönettiği kentte yaşayanlara en iyi hizmeti sunmaktır. Otopark, yeşil alan, sosyal tesisler gibi projelerden kısarak kar edemezsiniz. Öncelikli amaç hizmet olmalıdır. Biz, tam olarak bunu vaat ediyoruz. Öncelikli sorunları kısa sürede çözüp sonrasında da yaşam kalitesini artıracak projelerimizi hayata geçireceğiz. Bu kentte, su fiyatının 4 liranın üzerinde olması, izah edilecek bir durum değil. Su ücretini en az yarı yarıya indireceğiz. Toplu ulaşımda, en pahalı kentler arasındayız. Otobüs ücretlerini düşürüp hizmet kalitesini artıracağız. Toplu ulaşımı daha hızlı, daha konforlu, daha güvenli hale getireceğiz. Belediye hizmetlerinden alınan ücretleri, kanunların izin verdiği en alt sınıra çekeceğiz. Harç ve aidatları değil hizmeti ön plana alarak çalışan bir belediye olacağız. Bunu vaat değil taahhüt ediyoruz.” dedi.

“1 YILDA ÇÖZMEYİ TAAHHÜT EDİYORUZ”

Gider, “Biz, genel politikayla ilgili fikrimizi 24 Haziran’da sandıkta belirttik ve o konuyu kapattık. Şimdi bir yerel seçime gidiyoruz. Bu seçim, artık yaşadığımız kenti ilgilendiriyor. Çanakkale’de uzun yıllardır görevde olan bir yönetim var. Ve bu yönetimin kente bir değer üretemediği ortada. Seçim broşürlerine bile baktığınızda, bir önceki seçimde vaad edilen bir çok projenin bu dönem yine seçim broşüründe olduğunu görüyoruz. Üstelik aynı cümleler, aynı kelimelerle. Yani 5 sene önce vaat edilmiş, yapılmamış ve yeniden broşüre girmiş. Ne zaman yapılacak belli değil. Biz, projelerimizi hazırlarken, bu kentin öncelikli sorunlarını hemşerilerimize sorduk. Onlardan gelen taleplere göre şekillendirdik. Ve hepsine de süre koyduk. Çanakkale’nin en önemli sorunlarından birisi olan otopark ve trafik problemini ilk 1 yılda çözmeyi taahhüt ediyoruz. Düğün salonları, kreş, yeşil alanlar, meydanlar, tek kordon gibi bütün projelerimizi de ilk yılda hayata geçireceğiz. Ben, bu işi 1 dönem yapacağım. O bir dönemde, bütün bu eksiklikleri tamamlayacağım.

Bu taahhüdümü yerine getirmek için ise sadece hemşehrilerimin, bu dönem için oylarını bana emanet etmelerini istiyorum. Bu emanetin kıymetinin bilinciyle, Çanakkale’mize, hemşehrilerimize en iyi hizmeti vereceğime söz veriyorum” diye konuştu.

 Haber Merkezi

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech