Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Beslenme Dostu Okul Denetim Ekibi, gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında bazı ilk ve ortaokulları ‘Beslenme Dostu Okul Sertifikası’ ile ödüllendirdi.
Çocukların gelişiminde önemli rolü olan sağlıklı ve düzenli beslenmeye İl Sağlık Müdürlüğü’nden de tam destek geliyor. Müdürlük bünyesindeki Beslenme Dostu Okul Denetim Ekibi de, bu kapsamda geçtiğimiz günlerde bazı okulları ziyaret ederek denetimler gerçekleştirdi.
Bunun sonucunda ise Gelibolu Evreşe Orgeneral Nurettin Ersin İlkokulu ve Ortaokulu, Gazi Süleyman Paşa İlkokulu, Lapseki Çardak İlkokulu ve Ortaokulu, ‘Beslenme Dostu Okul Sertifikası’ almaya hak kazandı.