Çanakkale Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılık suçları ile mücadele kapsamında yapılan araştırma sonucu yasa dışı tütün ve makaron satışı yaptığı gerekçesiyle iki kişi gözaltına aldı.
Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ekiplerinden edilen bilgiye göre, kaçakçılık suçları ile mücadele kapsamında yapılan araştırma sonucu yasa dışı tütün ve makaron satışı yaptığı gerekçesiyle A.B. ve M.S. isimli iki şahsın işyerinde arama yapıldı.
Operasyon sonucu A.B’nin iş yerinde ele geçirilen 6100 adet içi doldurulmuş makaron, M.S’nin iş yerinde ise 224.770 kg açık kıyılmış tütün, 41 kutu içi doldurulmuş makaron, 154 adet üzerinde usulsüz bandrol bulunan makaron, 110 adet makaron kutularından mükerrer kullanım amacı ile sökülmüş TAPDK bandrolü ele geçirildi
Yapılan açıklamada şüpheli A.B ve M.S’nin işlemlerinin ardından talimat doğrultusunda KOM Şube Müdürlüğünce serbest bırakıldığı belirtildi.