Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümünde Onsekiz Mart Stadyumu’nda saatler 11.00’i gösterdiğinde resmi tören düzenlendi. Düzenlenen törende gösteri sunumunda bulunacak olan Çanakkale Folklor Araştırma Derneği (ÇAFAD)’ın üyeleri günler öncesinden törende oynayacakları figürlere çalışmaya başladılar.
ÇAFAD tören anında isimleri anons edilir edilmez adeta rüzgar gibi esti ve stadyumu kendisine hayran bıraktı. Çanakkale’de 18 Mart’ta ÇAFAD rüzgarı esti.
Tunahan Ünsal