Dünya Dalış Rekortmeni ve Milli Sporcu Birgül Erken, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümünde “Derin Maviden Ecdadımıza Selam” teması ile 104 metrelik bir dalış gerçekleştirdi.
Milli Sporcu ve Dünya Dalış Rekortmeni Birgül Erken, Çanakkale Valiliği tarafından hazırlanan program çerçevesinde “Derin Maviden Ecdadımıza Selam” teması ile bir dalış gerçekleştirdi.
Tek nefeste 104 metre yatay dalış şeklinde yapılan anı dalışı Şehir İskelesi mevkiinden başladı. Nusret Mayın Gemisi önünden karaya çıkan Erken, dalışın ardından çeşitli branşlarda başarı kazanmış 104 minik şampiyon sporcu ile karada buluştu.
Haber Merkezi