İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yılında, Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi ve Kale Grubu’nun katkılarıyla ‘İstiklal Marşı Okuma’ videosu hazırlandı. Videoda, Çanlıların hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okuduğu görüldü.
Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı ve Türk İstiklal Savaşının önsözü niteliğinde olan İstiklal Marşı’nın kabulünün üzerinden 98 yıl geçti. Bağımsızlığımızı sembolize eden marşın bu yıl dönümünde ise gerek yurt genelinde gerekse Çanakkale’de bam teline dokunan pek çok etinliğe imza atıldı.
Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’nin, Kale Grubu’nun katkılarıyla hazırladığı Çanlıların hep bir ağızdan İstiklal Marşı okuduğu video da bunlardan biri oldu. Videoda, öğrencilerin, esnafın, sivil vatandaşların, resmi kurum görevlilerinin ve daha Çan’da yaşayan pek çok vatandaşın bir ağızdan İstiklal Marşı okuduğu görüldü.
Her bir dizeyi belli bir kişinin ya da grubun seslendirdiği video, kısa zamanda binlerce kişi tarafından izlendi.
Esra Çanlı