İnönü Caddesi ile Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nin kesişiminde yer alan iki katlı eski bina önce kafe olacaktı sonrasında metruk kaldı.
Kentin en işlek caddelerinden olan İnönü Caddesi’nin üzerinde tam olarak Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nin kesişiminde yer alan eski iki katlı bir bina kafe olacaktı. Boş olan binaya Mackbear Coffee’nin afişleri asıldı. Kafe binayı tadilata aldı ve vatandaşlar bina işe yarayacak ve bölge hareketlenecek diye bir an ümitlendiler. Daha sonrasında kafenin binadaki afişi söküldü ve bina metruk bir şekilde kaderine terk edildi. Çanakkale’de çok sayıda bulunan eski yapı bu şekilde metruk bir şekilde değerlendirilmeyi bekliyor. Değerlenecek gibi olmayan binalar ise yıkım için gün sayıyor.
Tunahan Ünsal