Bundan tam 11 gün önce 52 yaşındaki Saffet Gümüş eline aldığı Türk bayrağı ile İstanbul’dan yola çıktı. Gümüş 11 gün sonra 357 km yol yürüyerek Çanakkale’ye ulaştı.
11 gün önce Tokat On Beşliler Derneği Başkanı Saffet Gümüş (52), eline Türk bayrağını aldı ve İstanbul Esenyurt’tan Çanakkale’ye ulaşmak üzere yola çıktı. Yürüye yürüye toplam 357 km yol yapan Gümüş, geçtiğimiz gün Çanakkale’ye ulaştı.
Truva atının önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan Gümüş, “Günlük 20 ile 38 kilometre yürüdüm. Bugün Çanakkale’ye geldim. 2 gün sonra Eceabat ilçesinde olacağım. Şehitler Abidesi ve 57’nci Alay Şehitliğine geçeceğim. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi gününde Vali Bey’e plaket takdim edeceğiz. Cumhurbaşkanımıza da İstanbul Esenyurt’tan getirdiğim bayrağı hediye etmeye düşünüyoruz. Vatanımıza, milletimize göz dikenlere karşı Tokat On Beşli torunları olarak yeniden Çanakkale’den başlıyoruz” dedi.
Tunahan Ünsal