CHP Eceabat Belediye Başkan Adayı Metin Övün, seçilmesi durumunda şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyeceğine dair taahhütname imzaladı.
CHP Eceabat Belediye Başkan Adayı Metin Övün, Çanakkale’de bir ilki gerçekleştirerek seçilmesi durumunda şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyeceğine dair taahhütname imzaladı.
Uluslararası Şeffaflık Derneği, 31 Mart yerel seçimlerinde adayların seçilmeleri durumunda şeffaf, dürüst, hesap verebilir, katılımcı ve kapsayıcı bir yönetim anlayışı belirleyeceklerine dair bir taahhütname hazırladı ve tüm adayları bu taahhütnameyi imzalamaya çağırıyor.
Seçim vaatlerinin arasında şeffaf ve hesap verebilir belediye başkanı olacağına yer veren CHP’li Metin Övün, taahhütnameyi imzaladı.
Övün tarafından imzalanan Şeffaflık Taahhütnamesi, Uluslararası Şeffaflık Derneği web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.
CHP’nin Eceabat Belediye Başkan Adayı Metin Övün de Sosyal Medya hesaplarından ve www.metinovun.com.tr web sitesinden paylaşarak şeffaf ve hesap verebilir belediyeciliğe dikkat çekti.
“BU İMZA İLE HALKIMIZA ŞEFFAF YÖNETİMİN SÖZÜNÜ VERDİK”
“Şeffaf ve hesap verebilir belediyecilik anlayışıyla, belediye ve halkımız arasındaki duvarı ortadan kaldıracağız” diyen CHP Eceabat Belediye Başkan adayı Metin Övün şunları ifade etti:
“Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin hazırladığı taahhütnameye imza atıp, halkımıza şeffaf bir yönetim sözünü bir kez daha veriyorum.
Makam odamızın kapısı olmayacak. Herkes istediği zaman, rahatlıkla belediye başkanıyla görüşebilecek. Hemşerilerimiz Eceabat Belediyesi bütçesinin nereye harcandığını bilecek.” dedi.
Haber Merkezi