İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda 7 bin 300 litre kaçak şarap yakalandı.
İl Emniyet Müdürlüğü’nün haberine göre Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü görevlileri tarafından 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında yapılan çalışmalarda işletmeciliğini R.İ. isimli şahsın yaptığı 2 ayrı işyerine Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığının talimatına istinaden operasyon yapıldı.
Operasyonda mükerrer kullanılmak amacı ile şarap şişelerinden sökülmüş 200 adet kapişon, 7313 litre şarap ve 28 şişe bandrolleri sökülmüş şarap bulunarak el konulmuş, şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken; şüpheli R.İ. 02.03.2019 mevcutlu olarak sevk edildiği Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest bırakıldı.