Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, Ayvacık’ın Küçükkuyu Beldesinde dur ihtarına uymayan bir araca operasyon düzenledi. Operasyon neticesinde ise 1 organizatör ile 21 Afgan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı.
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı, Ayvacık İlçesi Küçükkuyu beldesi, Mıhlı mahallesinde yol, emniyet ve kontrol noktasında dur ihtarına uymayan bir aracı takibe aldı. Takip neticesinde kaçan araca operasyon düzenleyen ekip, araçta göçmem kaçakçılığı yapıldığını tespit etti.
İl Jandarma tarafından yapılan açıklamada ise söz konusu operasyonla ilgili şöyle denildi: “Göçmen kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik yapılan operasyon sonucunda 1 organizatör, 1 av tüfeği, 1 araç ve araç içinde 11’i çocuk, 5’i kadın, 5’i erkek toplam 21 Afgan uyruklu düzensiz göçmen yakalanmıştır.”
Yapılan açıklamada, organizatörün gözaltına alındığı, düzensiz göçmenlerin ise işlemlerinin tamamlanmasın ardından Ayvacık Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildiği de belirtildi.